reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • СЕНО, АВТОБУСИ И КАТНА ГАРАЖА

  ОКО
  Автобуси на Сенарникот. На овој простор кај сегашната катна гаража и автобуската станица одамна се токмело да се лоцира присигнување и за...
 • ПАРК КАКО КЛАВИР

  ОКО
  Урбанизација на Врбеско маало Се гради музичкиот парк Врбеско маало. Проектиран е просторот да биде симбол на музиката и да стане атракти...
 • РЕКОНСТРУКЦИЈА НА МУЗИЧКОТО

  ОКО
  Во современ работен простор влегуваат 410 ученици од музичкото училиште да ги откриваат тајните на музиката. Заврши комплетната реконструк...
 • СТАРА ФУРНА ВО НОВ ОБЈЕКТ

  ОКО
  Претпијатието за производство на леб кренато на темелите на фурнаџискиот занает на предците, Стара фурна, ги стави во функција двата пого...
 • КОН ТРЕТО МЕСТО

  СПОРТ
  Трета Само пофалби заслужува екипата на Напредок Крушеани. Во неделата со три бода се врати од Росоман, каде триумфираше со 1-2. Головите се ...
 • МЕЃУНАРОДЕН ТЕСТ

  СПОРТ
  Ракомет Женската екипа на Прилеп продолжува со меѓународните пријателски мечеви со грчкиот прволигаш Филота Аминдио. Натпреварот е в саб...
 • БОЛНИ ИГРАЧИ

  СПОРТ
  Пинг-понг Прилепското суперлигашко дерби Младост - Младост 96, предвидено за 13 ноември, е одложено и не се знае кога ќе се одигра. Првата прич...
 • НЕИЗВЕСНА ЛИГА

  СПОРТ
  Одбојка Државната лига во одбојка за кадетки во Г - групата е мошне изедначена. Учествуваат две прилепски и една битолска екипа. На првиот т...
 • СРАМОТА!!!

  СПОРТ
  Последна вест: ФК 11 Октомври е исклучен од натамошното натпреварување во Третата лига - Југ. ПРИЧИНА: вторпат не се појави на туѓ терен!? Така...
 • НЕПРОПИСНИ МРЕЖИ

  СПОРТ
  Историја Иако некогашната Втора југословенска лига - Исток беше висок ранг во федералната држава, натпреварите што ги играше Победа не беа...
 • ПОБЕДА ИЗЛЕГУВА ОД КРИЗАТА

  СПОРТ
  Фудбал: Николче Шаркоски, голгетер - Формата оди нагоре, а можеме уште подобро - смета крилниот напаѓач После пауза од шест кола екипата на ...
 • ШТО Е ЕДНА ЕДИНИЦА

  ПЕТКА
  Пред многу кратко време во училишните клупи седнаа учениците од прва година кои во текот на своето четиригодишно школување ќе ги збогатат ...
 • ТРИ НАГРАДИ ОД БИБЛИОТЕКАРСКИТЕ НАТПРЕВАРИ

  ПЕТКА
  СОУ „К.Ј. Питу“ Со  две први и едно трето место се закитија ученички од СОУ „К.Ј. Питу“ на конкурсот за најдобар рецитатор и најдобра лич...
 • ЈАБОЛКО ЗА СОРАБОТКА

  ПЕТКА
  Не јаболко на раздорот, туку торта во форма на најсочниот плод, јаболкото подарија пензионерите на ОУ „Блаже Конески“. Донесоа прекрасна ...
 • АПСОЛУТНИ ПОБЕДНИЦИ ПО ФРАНЦУСКИ ЈАЗИК

  ПЕТКА
  Од регионалниот натпревар по правопис (спелување) "Concours d’ortographie/d’épellation 2016 ".", што се одржа во гимназијата "Јосип Броз - Тито" во Битола, на ...
 • ИЗЛОЖБА НА НАТАША МИЛОВАНЧЕВ

  КУЛТУРА
  „Кодирани предели - Исток - Запад рециклирано“ е тематската изложба од 21 дело од Наташа Милованчев што ќе биде отворена вечерва од 19 часот ...
 • ГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА КУД „МИРЧЕ АЦЕВ“

  КУЛТУРА
  Вечерва од 20 часот во големата сала на ЦК „Марко Цепенков“ целовечерен концерт ќе одржи КУД „Мирче Ацев“. Ќе настапат стотина играорци с...
 • БИБЛИОТЕКАТА ДОБИ 10 НОВИ КОМПЈУТЕРИ

  КУЛТУРА
  Библиотеката е збогатена со 10 нови компјутери за интернет клубот. Проектот чини 160 илјади денари, а парите се обезбедени од буџетот на лока...
 • ЕКЛАТАНТНО БЕГАЊЕ!

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Многу контактни емисии по нашиве телевизии. Како да постои некое меѓусебно натпреварување. Се поставуваат определени теми. Се јавуваат мно...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza