reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • МАСАКР НА ВОШКИ

  ОКО
  Човек што во животот немал вошки, веројатно лаже. Сите сме имале мали вампир - инсекти, кои ни ја цицале крвта од главата, при тоа создавајќи...
 • НОВОГОДИШЕН ПАНАЃУР ВО „ЦЕПЕНКОВ“

  ОКО
  За збогатување на семејна радосна атмосфера за новогодишните и божикните празници во фоајето на Центарот за култура како секоја година с...
 • НОВОГОДИШНА ПРОГРАМА НА ПЛОШТАД

  ОКО
  И оваа година Општината организира дочек на Новата 2017 - та година на градскиот плоштад „Методија Андонов – Ченто". Програмата ќе започне во...
 • КРАЈ НА СЕЗОНАТА

  СПОРТ
  Џудо Во салата на СОУ „Ричко“ се одржа Државно екипно првенство за сениорки и сениори во џудо, во организација на ЏК Сеишин со Џудо федера...
 • АКТИВНИ 11 ШАХОВСКИ КЛУБОВИ

  СПОРТ
  Историја Пролетта 1977 година беше формиран Општинскиот шаховски сојуз што придонесе за експанзија на овој спорт. За пет - шест месеци бројк...
 • ПЕХАР ОД ШОРОВ

  СПОРТ
  Борење Речиси секој викенд со успешни настапи не радуваат борачите од 7 Мај Леов. Така беше и на турнирот ,,Штипски борачки асови" каде имаше...
 • „ГРАНИТНА“ ОДБРАНА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ

  СПОРТ
  Ракомет Женскиот тим на Прилеп со триумф го заврши есенскиот дел од суперлигашката сезона. Во Свети Николе составот на Рубин Богојески ус...
 • НОКАУТ - МЕЧЕВИ

  СПОРТ
  Турнир „Свети Никола“ Турнирот во мал фудбал „Свети Никола“ вклегува во фазата која е најпривлечна за публиката. Тоа се нокаут - натпре...
 • ШЕСТМИНА НОВИ СЕ ГАРАНЦИЈА ЗА ОПСТАНОК НА ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал: Зоран Штерјовски, шеф на Стручниот штаб Примарен е опстанокот, а секој погорен пласман е добредојден Откако седна на клупата од По...
 • 30 ГОДИНИ ЧЕКОРЕЊЕ ПО НАГОРНА ЛИНИЈА

  ПЕТКА
  ОУ „Блаже Конески“ Со свечена академија организирана во народниот театар „Војдан Чернодрински" се одбележа патрониот празник на ОУ „Б...
 • МЕЃУНАРОДНИ БОРАЧИ

  ПЕТКА
  ОУ „Рампо Левката“ Двајца седмоодделенци од ОУ „Рампо Левката“ ги ничкосаа противниците на меѓународни натпревари. Откако ги „легнаа...
 • НАГРАДИ ЗА ПОЕЗИЈА И ПРОЗА

  ПЕТКА
  СОУ „Кузман Јосифоски - Питу“ Учениците од СОУ „Кузман Јосифоски - Питу“, повторно се закитија со награди на литературниот конкурс орга...
 • ОТКРИЕНИ ТАЈНИТЕ НА ГАЛЕНСКИТЕ ПРЕПАРАТИ

  ПЕТКА
  СОУ „Ѓорче Петров“ Фармацевтите од СОУ „Ѓорче Петров“ одблизу ги откриваа тајните на галенските препарати. Денот наменет за практична ...
 • ЛИДЕР НА СТРУКА

  ПЕТКА
  СОУ „Орде Чопела“ Во натпреварот „Лидер на струка“ за замјоделско - ветеринарната струка во Куманово учествува ученици од СОУ „Орде Чо...
 • ВИЗИИ И ЖЕЛБИ ЗА ЕВРОПА

  ПЕТКА
  СОУ Гимназија „Мирче Ацев" Преку обуки, гимназијалците се запознаа со Европската Унија (ЕУ), нејзините предизвици и улогата во глобалните...
 • Ин мемориам

  КУЛТУРА
  Во 66-тата година од животот по кратко боледување на 17 декември замина, ама остави длабоки траги и огромен литературен опус Трајче Крстески. ...
 • ИЗЛОЖБА НА СТЕВАНОВСКА И БРЦЕСКИ

  КУЛТУРА
  Изложба од десетина дела во полиестер и метал од Валентина К. Стевановска и Миле Брцески ќе биде отворена вечерва во 19 часот во галеријата ...
 • ПРЕМИЕРА НА „ВО СЕНКАТА НА ВЕТРОТ“

  КУЛТУРА
  Утревечер во театарот „Во сенката на ветрот“ од Пол Емон, во режија на Југослав И. Кочоски е претставата која ансамблот на театарот преми...
 • МАКЕДОНИЈА СЕ ПЛАСИРАШЕ(!)

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Играа нашите млади фудбалери до 21 година. Ја победија Шкотландија и се пласираа на завршните игри од Евроспкото првенство. Штотуку заврши н...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza