reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • КОЦКИ, НАМЕСТО КАЛДРМА

  ОКО
  Живо на „плочникот“. Се гради плоштадот во шеесеттите години. Се создава шеталиште. Насекаде  раскопано за поставување гранитни коцки....
 • ТОДОРОСКИ И КАРДАШИЈАН

  ОКО
  Прилепчанецот Тодор Тодороски е единствениот македонски стилист кој имаше пракса кај личниот шминкер на Ким Кардашијан во Дубаи. Нашиот ...
 • ДУХОТ НА СВЕТИ НАУМ ЌЕ ЗАЖИВЕЕ

  ОКО
  Интензивно се гради црквата Свети Наум во влизина на Паркот на Револуцијата. Се очекува наскоро да заживее духот на Свети Наум Охридски ко...
 • БИЗНИСМЕНСКА ШИРОКОГРАДОСТ

  ОКО
  Старите рекле: Таа рака што дава - не се суши, затоа што на направената милост Бог враќа со добро и благодет. Голема широкоградост покажува ...
 • ИСЧЕКУВАЊЕ НА ДАТУМ

  СПОРТ
  Ракомет жени Многу скоро од канцеларијата на Ракометната федерација треба да излезат со утврден датум за старт на пролетниот дел од првен...
 • ТРЕСЕ МРЕЖИ ВО ШПАНИЈА

  СПОРТ
  Горан Кузманоски Романската екипа на Одорхеи престојува во Сарагоса, Шпанија, а во тимот и натаму е Горан Кузманоски - Таста. На пријателск...
 • ТРЕНИНЗИ ПОД НАДЗОР НА САЛТА

  СПОРТ
  Џудо Џудо - експертот од шести степен, Габриел Салта од Белгија, е дојден во едногодишна мисија во земјава за унапредување на овој спорт. Пр...
 • ЈУГОСЛАВИЈА - ПОЛСКА 2-5

  СПОРТ
  Историја На 10 октомври 1984 во спортската сала ,,Македонија" се одигра меѓудржавниот пингпонгарски натпревар Југославија - Полска. Љубителит...
 • ЈОВАНОСКИ НА ГОЛОТ ОД БЕЛАСИЦА

  СПОРТ
  Фудбал Младиот голман Ѓорѓи Јованоски се пресели во Беласица. Поранешниот член на 11 Октомври и Победа ја прифати понудата од струмичкиот ...
 • ФОРМАТА СЕ ДОТЕРУВА ВО ОХРИД

  СПОРТ
  Победа Екипата на Победа во средата замина во Охрид, каде ќе се подготвува наредните десетина дена. Беше одигран првиот пријателски меч с...
 • ПРИЛЕП ДА НЕ ПРИМИ НИЕДЕН ЛЕСЕН ГОЛ

  СПОРТ
  Ракомет: Стартуваа првите тренинзи во 2017 - Досега игравме напаѓачки ракомет, а сега ставиме акцент и на одбраната - вели тренерот Соколоск...
 • ПОСЕТА НА СЕМИНАР ЗА ЛЕТНИ ШКОЛИ

  ПЕТКА
  ОУ „Блаже Конески“ Осмоодделенците и деветтоодделенците од ОУ „Блаже Конески“, по покана од клубот „Едуко“, беа на семинарот за летни ...
 • УЧЕНИЦИТЕ ГО УКРАСУВААТ УЧИЛИШТЕТО

  ПЕТКА
  СОУ „Ѓорче Петров“ Вистински мајстори се покажаа учениците од профилот – техничар за мебел и ентериер од СОУ "Ѓорче Петров". Тие го украс...
 • ТВ ЗА ЗДРУЖЕНИЕТО „ПОРАКА“

  ПЕТКА
  Музичкото училиште донираше Музичкото училиште „Ордан Михајлоски – Оцка“  донираше ЛЕД телевизор на Здружението на лица со посебни ...
 • ВРВНИ ВЉУБЕНИЦИ ВО ПРОЗАТА И ПОЕЗИЈАТА

  ПЕТКА
  СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Дека Гимназијата ги има најдобрите ученици и професори потврда се многубројните награди и признанија. Во ова...
 • КНИГИ ЗА УМЕТНИЦИТЕ

  КУЛТУРА
  Градската библиотека го збогати фондот на книги и со посебни публикации, монографии за ликовните и применети уметности. Меѓу новите книги ...
 • БОГАТА ПРОГРАМА НА ПРИЛЕПСКИТЕ КУЛТУРНИ ИНСТИТУЦИИ ВО 2017 ГОДИНА

  КУЛТУРА
  Ценејќи го националниот интерес, Министерството за култура ја објави програмата за работа и на прилепските културни институции за 2017 год...
 • ПЛОТУН И ПЛУТОН

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Почина Фидел Кастро. Легендарниот кубански водач. Неговата желба била телото да биде кремирано. Слушаме на некоја од нашиве телевизии емис...
 • ГРАДЕЖНА ЕКСПАНЗИЈА ПО ОФАНЗИВА

  ФОКУС
  Амбициозна програма за уредување на улиците во градот и селата Се подготвува градбата на капиталниот кружен тек со шест улица на мостот ...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza