reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • АМКАЊЕ ЈАЈЦЕ

  ОКО
  Старата слика потсетува за амкањето на празникот Поклади, кој се слави шест недели пред Велигден. Покрај простувањето за Прочка и посетат...
 • ИТАР ПЕЈО СО ТУЃИ ЧИЗМИ НА ОРО

  ОКО
  На еден Велигден Пејо немал чевли, та позајмил чизми од соседот - чорбаџија - да се фати на оро на сред село. Се разиграл, се раскршил, камења к...
 • ЧЕБРЕН - МАНАСТИРСКИ КОМПЛЕКС

  ОКО
  Мариово Во минатото манастирскиот комплекс Чебрен бил еден од најбогатите и најпознатите во Мариово и пошироко. Неговата поволна страте...
 • ЈОВАНОСКА ПОГОДИ 168 КРУГА

  СПОРТ
  Стрелаштво Убава иднина има стрелаштвото од градов, ако се земат предвид резултатите и пласманите што ги имаат младите стрелци. На првиот ...
 • СЕРИЈА ПРИЈАТЕЛСКИ

  СПОРТ
  Ракомет мажи Продолжуваат подготовките на машкиот суперлигаш Прилеп, започнати пред еден месец. Реализација е на последната фаза, за воиг...
 • МАНТА ОСТАНУВА ВО ФУДБАЛСКАТА ВЛАДА

  СПОРТ
  ФФМ Редовното генерално собрание на Фудбалската федерација на Македонија го изгласа за претседател досегашниот прв човек, Илчо Ѓорѓиоски...
 • ПРОЛЕТТА ПОЧНУВА ВО КУМАНОВО

  СПОРТ
  Ракомет жени Викендов продолжува првенството на женската Супер лига, а екипата на Прилеп е гостин на Куманово. Претстојат напорни натпре...
 • ИМА ШАНСИ ЗА ДЕРБИ НА МОГИЛА: ПОБЕДА - ВАРДАР

  СПОРТ
  Фудбал: По долги 10 месеци „домаќини“ на гости Околу игралиштето треба да се постават 1.000 седишта Екипата на Победа со голем хендикеп - иг...
 • ПОРАКИ СО ЉУБОВ И ХУМАНОСТ

  ПЕТКА
  ОУ „Кире Гаврилоски“ Единаесеттипат, ОУ „Кире Гаврилоски“ беше домаќин на книжевната средба ораганизирана од литературната секција о...
 • ВЕСЕЛИ СЛИКИ ЗА ПОВЕСЕЛА МУЗИКА

  ПЕТКА
  ОМУ „Ордан Михајлоски - Оцка“ Откако комплетно е реновирано основното музичко училиште, се дотерува и естетски. Се разубави училницата п...
 • СО ТИМ ДО ЦЕЛТА

  ПЕТКА
  СОУ „ОрдеЧопела“ Учениците од трета година од СОУ „Орде Чопела“ учат како преку градење на тимови се постигнува целта во животот, во по...
 • ГИМНАЗИЈАЛЕЦ НА ПРОЕКТ ВО ШПАНИЈА

  ПЕТКА
  Гимназијалецот Давид Дамјаноски беше во Камбре, Шпанија како учесник во проектот на Ерасмус+ „Unpick your history, weave your future“. Координатор на прое...
 • ФОТО ИЗЛОЖБА „ЈОРДАН ЗАЗОСКИ- ЗАЗО“

  КУЛТУРА
  Изложба на фотографии „Јордан Зазоски - Зазо“ ќе биде отворена в среда од 19.30 часот во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“. Станува збо...
 • ПАНОСКА СО НАГРАДА ЗА НАЈЕМОТИВНА ПЕСНА

  КУЛТУРА
  Поетесата Снежана Паноска се закити со уште една награда. Добитник е на книжевното признание од меѓународниот книжевен конкурс од Клубот ...
 • УЧИЛИШТЕ ЗА ЉУБОВНИЦИ ВО „...ЦЕПЕНКО“

  КУЛТУРА
  Училиште за љубовници (Школа за љубавнике), најгледната претстава на Балканот во 2016 година ќе може да се проследи в понеделник од 20 часот. Х...
 • ПРВА РЕПРИЗА НА ПРЕТСТАВАТА „ВО СЕНКАТА НА ВЕТРОТ“

  КУЛТУРА
  „Во сенката на ветрот“ од Пол Емон, во режија на Југослав И. Кочоски утревечер од 19.30 часот ќе ја има првата реприза по декемвриската преми...
 • ЗАР ТОКМУ ТАКА ТРЕБА?

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Интересно. Ќе се појави некоја грешка на некоја телевизија и како договорени, ја прифаќаат сите. Пред некое време, се појавија на некои од с...
 • ДВОЈНА БОРБА ЗА ОПСТАНОК

  ЖИВОТ
  Сејдо Ќазимоски живее ем без екстремитети, ем без социјални права Судбината вистински се поиграла со животот на 45 годишниот Сејдо Ќазимо...
 • СУРИИ СУРАТИ НА ПЛОШТАД

  ПРАЗНИК
  В сабота и в недела, Карневал Прочка Се очекуваат околу 150 учесници од земјава и од странство Вековна градска страст за маскирање и просту...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza