reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • МЕТЕЖ НА „РЕПУБЛИКАНСКА“

  ОКО
  Метеж на уличката пред Грчката црква, покрај која се нагрвалиле начичкани куќи на познатите фамилии Савоски, Аџи Попоски, Аџи Ристевци, Пр...
 • „ПАДНА ПАЈАК“ - СЕ ТОКМАТ НА СОКОЛ

  ОКО
  Околу 160 планинари од Скопје, Гевгелија, Велес, од кои 110 од друштвото Картуш од Прилеп, успејаа да го освојат врвот Гола Чука (1650 м.) на северн...
 • ГЛЕДАЧИТЕ УЖИВАА НА МОГИЛА

  ОКО
  Ручек на фудбал Реновираниот стадион кај Могилата беше убаво место за уживање на многубројните фудбалски љубители за време на прволигаш...
 • „ЗАСАДИ ДРВО, ЗАСАДИ НАДЕЖ“

  ОКО
  Компанијата СЕКЕ со седиште во Прилеп и годинава продолжи со активностите за заштита на животната околина и зачувување на биодиверзитето...
 • СААТОТ ВО ЦРВЕНО И ЖОЛТО

  ОКО
  Со црвено - жолтото платно на Градскиот саат се праќа пораката за заштита на унитарноста на државата. Членовите на Здруженијата „Пере Тоше...
 • ГОСТИНКИ НА ВАРДАР

  СПОРТ
  Ракомет жени Спомнувањето на името Вардар, доволно зборува за колку силен противик се работи, во кој било спорт. Така е и сега, пред гостува...
 • СКРОМНА ПРОЛЕТ

  СПОРТ
  Трета Есенскиот дел од Третата лига - Југ одвај доби преодна оценка, а за резултатите на прилепските претставници во пролетниот дел може да...
 • ДАДОА 39 ГОЛА И - ЗАГУБИЈА

  СПОРТ
  Ракомет Одлучувачкиот натпревар за конечниот пласман во оваа сезона од Супер лигата се одигра во Велес. Екипата на Прилеп прикажа борбена ...
 • СКОК НА ПЕТТО МЕСТО

  СПОРТ
  Пинг-понг Пингпонгарите на Младост 96 постигнаа уште една, многу важна победа. Дома, пред рекордни над 40 гледачи, со 5-3 го совладаа Телеком Ск...
 • „НОКАУТ“ МЕЧ ВО МЕДИЦИНСКО

  СПОРТ
  Одбојка Ретко се случува одбојкарски настан во градов, а в недела (12 ч.) во салата од СОУ „Ѓорче Петров“ има привлечен натпревар во рамките ...
 • ПРОЛЕТЕР РАМЕН НА МИОКИ

  СПОРТ
  Џудо Во салата „Ричко“ љубителите на Џудото цел ден уживаа во борбите од Државното првенство за сениори и пионери, организирано од Џудо ф...
 • ЧАС ПО НАВИВАЊЕ

  СПОРТ
  Фудбал Натпреварот Победа - Шкупи (1-1) беше од големо значење, ако се имаат предвид бодовите, потребни за конечниот пласман, во борбата за о...
 • ДВА ОТСТО Е ТАЛЕНТ, ОСТАНАТОТО - РАБОТА

  СПОРТ
  Гимнастика: Валентин Ангелески, тренер на Партизан - За еден месец преку тестови се гледа дали некое дете е за гимнастика или за други спорт...
 • УСПЕШНИ БОРАЧИ

  ПЕТКА
  Стефан Стојаноски од ОУ „Рампо Левката“ го освои третото место на Меѓународниот турнир во борење „Златин Ургачев“ во Бугарија. Како дел...
 • СТИХОВИ ОД СРЦЕ ЗА СРЦЕ

  ПЕТКА
  Гимназија „Мирче Ацев“ Литературниот сектор при Младинската организација на гимназијата за „Денот на поезијата - 21 Март“,  организи...
 • ПРАКСА ВО ОПТИКА

  ПЕТКА
  СОУ „Орде Чопела“ Учениците од СОУ „Орде Чопела“, од образовниот профил техничари за очна оптика од IV -та година, наученото го спроведоа...
 • ДОМАЌИНИ НА КЕНГУР

  ПЕТКА
  СОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ СОУ „Кузман Јосифоски - Питу“ беше домаќин на Меѓународниот натпревар КЕНГУР - 2017. Вљубениците во математик...
 • ПРВИ ЗА РАКОМЕТ

  ПЕТКА
  ОУ „Кире Гаврилоски“ Учениците од шесто одделение од ОУ „Кире Гаврилоски - Јане“ се вистински ракометари. Подеднакво се добри и машките...
 • СМАЈЛИ ЗА СРЕЌА

  ПЕТКА
  ОУ „Добре Јованоски“ За интернационалниот ден на среќата, учениците од 3-4 одделение од ОУ „Добре Јованоски“ испратија јасна порака до с...

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza