reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ТОПОЛИ ЗА СПОМЕНИ

  ОКО
  Спомени навираат кога ќе се погледаат сликите од не така далечното минато. Еден пријател се потсети на тополите, на левиот брег на реката о...
 • РИБАРИ НА ГОДИНАТА

  ОКО
  Екипата на СРД Мамец, во состав Иван Илијевски, Блаже Николоски, Рубин Николоски, Кирил Груески и капитенот Кире Николоски, е прогласена за...
 • СЛАВА НА ТОМИНА НЕДЕЛА

  ОКО
  Празникот Томина недела го слават жителите од селото Беровци. Традиционално населението проследи божествена литургија во црквата Христо...
 • ДЕРВЕНСКА ТУРА СО ВЕЛОСИПЕД

  ОКО
  В недела Дервенската тура со велосипед го опфаќа живописниот предел на превојот Дервен на планината Бабуна од која има извонреден поглед ...
 • МИСТЕРИОЗНИ ЗНАЦИ

  ОКО
  Возачите ќе останат во дилема на прашањето која е дозволената брзина за возење со автомобил низ градот, откако внимателно ќе видат два зна...
 • ПЕЛАГОНИСКО ДЕРБИ - ВТОР ДЕЛ

  СПОРТ
  Ракомет Во четвртфиналниот меч од Купот на Македонија за жени, Прилеп - Пелистер (38-28) домашните доминираа и обезбедија пласман меѓу четири...
 • ПРЕТПРВОМАЈСКИ ТРИУМФ

  СПОРТ
  Историја Фудбалот некогаш ретко се играше во четврток, а еден од исклучоците беше 28 април 1988 година. Поради првомајските празнувања еден м...
 • МЛАДИТЕ СТАНАА МАЈСТОРИ

  СПОРТ
  Пинг-понг Убаво пингпонгарско уживање беше градското дерби Младост 96 - Младост. Во голема борба, драматика, победија помладите со 5-4. Попус...
 • НАЈДОБРА ПАРТИЈА

  СПОРТ
  Одбојка Одбојкарките на ЖОК 11 Октомври ја прикажаа најдобрата игра  на Кадетската лига на Македонија. Во салата на СОУ ,,Ѓорче Петров" у...
 • ЧУДО ОД ДЕВОЈЧЕ - БАРБАРА

  СПОРТ
  Борење Во салата на ОУ „Добре Јованоски“ во организација на БК 7 Мај Леов се одржа Првиот меѓународен турнир во слободен стил и женско бо...
 • И ГОЛОТ ОД ПЕНАЛ ВРЕДИ ТРИ БОДА

  СПОРТ
  Фудбал: Средата беше среќна за Победа По долги „посни“ 727 минути стрелец беше Ј. Наумоски Голот од пенал е најнеатрактивен начин да се за...
 • НОВИ ПОБЕДИ НА МАССУМ

  ПЕТКА
  СОУ „Кузман Јосифоски - Питу“ Се слушна името на нашето економско училиште на образовното рандеву во „МАССУМ“ во Скопје. Традиција стан...
 • МЕРЕЊЕ ШЕЌЕР ПОД ВЕДРО НЕБО

  ПЕТКА
  СОУ „Ѓорче Петров“ Подготвеноста и стручноста, учениците од здравствената струка, медицинска сестра при СОУ „Ѓорче Петров“ ја демонст...
 • КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ЗАВИСАТ ОД НАС

  ПЕТКА
  ОУ „Рампо Левката“ Учениците од ОУ „Рампо Левката“ со низа активности ја одбележуваат Неделата на едукација за климатски промени. На Д...
 • ТРИУМФ ВО ПРОБИШТИП

  ПЕТКА
  ОУ „Кочо Рацин“ И на Пробиштипскиот маскенбал, учениците од ОУ „Кочо Рацин“ го освоија првото место. Откако го грабнаа првото место на д...
 • КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ЗАВИСАТ ОД НАС

  ПЕТКА
  ОУ „Рампо Левката“ Учениците од ОУ „Рампо Левката“ со низа активности ја одбележуваат Неделата на едукација за климатски промени. На Д...
 • МЛАДИ ТЕХНИЧАРИ

  ПЕТКА
  ОУ „Добре Јованоски“ На натпреварот организиран од Народна техника за Млади техничари, учество зедоа учениците од ОУ „Добре Јованоски...
 • „ПРОКЛЕТСТВО“ НА ВИДЕЛИНА

  КУЛТУРА
  Нова книга на Костадин Шеќероски Една година по промоцијата на книгата за познатата музичка двојка Селимова Желчески, сограѓанинот Коста...
 • ПОД ЗАШТИТА ОБИЧАЈОТ ДЕВА

  КУЛТУРА
  Обичајно - обредниот комплекс Дева во Крушево, како духовно културно наследство ќе се заштитува според правилникот за валоризација, катег...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza