reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ЦИГЛИ СО ПОТ И ЗОРТ

  ОКО
  Денес се користат армиран бетон, дупла блок цигла, бехатон плочки, мермерни блокови за градење објекти и поплочување површини. А некогаш г...
 • ПРВАТА ЉУБОВ ПОД КРАЛ МАРКО

  ОКО
  Ако некогаш место за средба на младите беа рекламите, денешната генерација адолесценти веќе најде нова зборна локација. Станува збор за сп...
 • ИНСТАЛАЦИЈА ЗА РЕФЛЕКТОРИ, ПА ДРЕНАЖА

  ОКО
  Со механизација се работи на градскиот стадион „Гоце Делчев“ на инсталациите за поставување на осветлување, при што ќе се постават столб...
 • ПИВО СО СЕВЕ

  ОКО
  Неофицијално дознаваме дека на годинешното издание на Пивофестот од 13 до 16 јули, пивопијците ќе ги забавува и хрватската естрадна икона Се...
 • ЈОВАНОСКА ПОБЕГНА СО 11 КРУГА

  СПОРТ
  Стрелаштво На Државното првенство со возушна пушка - национална програма за пионери и младинци вио Скопје успешно се претставија членовит...
 • ДЕЦА ПО СТАПКИТЕ НА СТАНОЈОСКИ

  СПОРТ
  Шах Државното првенство за деца до 12 години ги покажа плодовите од повеќегодишната работа на Школата од велемајсторот Звонко Станојоски, ...
 • В САБОТА Е ПРОЗИВКАТА

  СПОРТ
  Фудбал Измина летниот одмор за фудбалерите на Победа и веќе утре (сабота, 16 ч.) е првиот собир на стадионот ,,Гоце Делчев". По прозивката Стру...
 • МЛАДОСТ 96 СЕ СПАСИ

  СПОРТ
  Пинг-понг Неочекувани резултати се случија во Супер лигата и екипата на Младост 96, за која се чинеше дека е безбедна, се бори за опстанок во ...
 • ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ КОЈ ГО ЕЛИМИНИРА КАЉАРИ

  СПОРТ
  Фудбал: Симон Велкоски, некогашно крило и центарфор -Играше за најсилните македонски екипи - Победа и Вардар Од Мелбурн, Австралија,  пр...
 • ФУДБАЛОТ СЕ ИГРА ЗА ПУБЛИКАТА

  СПОРТ
  Интервју со Гоце Ингилизов - претседател на ФК Победа Потребно е време да застанеме на цврсти нозе и да направиме темели за идни успеси. Љуб...
 • УБАВИНА ОД БОГА ПОДАРЕНА

  ЖИВОТ
  Жаклина Жаки Жаклина Жаки е прилепчанка која е идна ѕвезда, потенцијална популарна личност. Фотографиите од фотосесии веќе излегоа во јав...
 • „ПРИЛЕП И ПРИЛЕПСКО ВО 19 ВЕК“ ОД СЛАВЧО КОВИЛОСКИ

  КУЛТУРА
  Промоција на книгата „Прилеп и прилепско во 19 век - културно историски процеси“ е книгата Славчо Ковилоски која  ќе биде промовирана ве...
 • КУП НАГРАДИ ЗА „ТРУДНА ПРИКАЗНА“

  КУЛТУРА
  За најдобро уметничко остварување во целина, жирито на 52. МТФ „Војдан Чернодрински“ ја оцени претставата „Трудна приказна“ од Благица С...
 • КОНЦЕРТ НА КУД „МИРЧЕ АЦЕВ“ И „ЈАГОДИНА“

  КУЛТУРА
  В сабота на плоштадот Александрија Утревечер од 20 часот на плоштадот Александрија, заеднички концерт  ќе одржат детските ансамбли на К...
 • БЛИКА СЛИКАРСКА ИМАГИНАЦИЈА

  КУЛТУРА
  Десетта ликовна колонија Дрен Плодно творештво, убава дружба имаат учесниците на колонијата Дрен во ЦК ,,Марко Цепенков,,. Цела недела се...
 • АКТЕР - ГЛУМЕЦ

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Поради технички грешки во конвертирањето на латиничните и кириличните букви,  повторно го објавуваме прецизно текстот ,,Актер – глумец,,...
 • ДОМАШНИТЕ КОМПАНИИ СЕ ТЕМЕЛ НА ЛОКАЛНАТА ЕКОНОМИЈА

  АКТУЕЛ
  Домашните компании и локални брендови се основните столбови на прилепската економија и токму поради тоа локалната самоуправа во изминат...
 • НОВА ГРАДИНКА ВО ОУ „РАМПО ЛЕВКАТА“

  АКТУЕЛ
  Интензивно се уредува просторот за нова градинка во ОУ „Рампо Левката“. За сместување на сто деца локалната самоуправа ќе вложи три мили...
 • ОД ОГНОТ ПАК СЕ ДИГНА ВЕНЕЦИЈА МЕБЕЛ

  БИЗНИС
  Пожарот што го зафати огромниот салон за мебел Венеција со репутација од дваесетина години, поставена од познатиот фудбалски судија Трај...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza