reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • НАД ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА ДОБИ ПРИЛЕПЧАНЕЦ ВО ОБЛОЖУВАЛНИЦА

  ПУЛС
  ...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • СО МАСЛО И ЛУК ВО ЕВРОПА И АМЕРИКА

  ОКО
  - Добар ден, добри луѓе, - Дал ти Бог добро пријателе. Повели, ако немаш со кого. - Знајте вие кои ги барам, ама не ги гледам овде, - Ех не знајме,...
 • ЗАПОСТАВЕНИ ЗАСОЛНИШТА

  ОКО
  Засолништата, градени од воени заробеници по Втората Светска војна, како што биле направени, така останале, без некој да води грижа.  Нам...
 • АПЧИЊА ЗА ЗДРАВИ

  ОКО
  Х Партиите се повеќе бараат далтонисти кои ги распознаваат само нивните бои. Х Оние кои се грижеа за безбедноста, се обезбедија и за внуци...
 • СОВЛАДАН ПАРТИЗАН

  СПОРТ
  Историја Екипата на Победа многупати го има освојувано зимскиот турнир „Вуко Каров“ во Кавадарци, а сигурно највреден е пехарот од 2000 год...
 • НЕЈАСНОТИИ

  СПОРТ
  Ракомет Нема новости во вид на информации за ситуацијата во ракометниот суперлигаш Прилеп. Во такви околности се шират само шпекулации. Сп...
 • ВЛОГ НА МНОГУ ВРЕМЕ И ЕНЕРГИЈА ВО ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал: Ветувачка посветеност на новата Управа - Доведените 11 нови играчи ќе треба да докажат дека се засилувања Денот по утрото се позна...
 • ЉУБОПИТСТВО ЗА ЗЕНИТ

  ПЕТКА
  Петнаесетина ученици од петто до деветто одделение од ОУ „Блаже Конески“ со своите наставнички, во рамките на училишен проект, имаа сред...
 • КОГА СТИХОВИТЕ ОЖИВУВААТ

  ПЕТКА
  Леона Митревска, рецитатор Зборот има сила, има моќ, а кога е преточен во поетски стих откорнува до срж. Со невидена леснотија и убавина, ст...
 • ИНТЕЛЕКТУАЛНИ СРАМОТИЛАЦИ

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Универзитетска професорка, елоквентна висока интелектуалка. Реагира мошне остро за некои појави со кои не се согласува и кои не и се допаѓа...
 • РЕПЕРТОАР НА ТЕАТАРОТ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“

  КУЛТУРА
  НУЦК „Марко Цепенков“ 19 февруари (понеделник )  - „На два стола“ (Од кол на кол) режија Коле Ангеловски 20 февруари (вторник)  -„Клетн...
 • СЕ ОДБЕЛЕЖУВААТ 100 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА БОРКО ЛАЗЕСКИ

  КУЛТУРА
  Со повеќе манифестации, меѓу кои и синоќешната изложба на слики во Даут Пашиниот Амам во Скопје, а претходно и со промоција на монографија,...
 • ПАРИ ЗА ПРЕТСТАВИ, ИЗЛОЖБИ, КОНЦЕРТИ, ЗАШТИТА НА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО

  КУЛТУРА
  Позната програмата за работа на културните институции во 2018 година Министерството за култура ја објави програмата за работа во 2018 година ...
 • КУЛТНАТА „ОД КОЛ НА КОЛ“ ЗА 68 ГОДИНИ ТЕАТАР

  КУЛТУРА
  Со изведбата на веќе култната претстава „Од кол на кол“, во режија на Коле Ангеловски, театарот „Војдан Чернодрински“ в понеделник ќе од...
 • НАСКОРО МЕЧКАРИТЕ ПОД УНЕСКО

  ПРАЗНИК
  17. Меѓународен карневал „Прочка 2018“ Прилепските мечкари ќе бидат заштитетни под УНЕСКО. Со општината тераат постапка запишување на Списо...
 • РУЧЕК ВО МАНАСТИРОТ ВО ЛЕНИШТЕ

  ПРАЗНИК
  Бакалите ја продолжија традицијата На 25 февруари бакалите ќе даваат ручек за сите граѓани во манастирот Света Петка во селото Лениште. Со...
 • ОДБРАНА НА НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ

  ПУЛС
  Протест Протестен собир за одбрана на националните интереси на Македонија и нејзиниот опстанок се одржа на плоштадот Александрија. во ...
 • МАРУЛ ВО „МАТИЧНИТЕ“ КНИГИ (5)

  Фељтон
  Фељтон: Белешките на Томе Велјановски - Со цел да ги заштити од заборавот, марулчанецот Томе Вељановски кој живее во Гетеборг, во Шведска п...
 • УНИВЕРЗАЛНА СОДА

  Практичен совет
  Покрај основната употерба, сода бикарбоната може да биде многу практична. 1. Средство за чистење на лицето. Ако измешате сода бикарбона и во...

АРХИВА

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza