reklama

reklama

reklama

Автентични маски на изложба PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 368 пати.
КУЛТУРА
Недела, 26 Февруари 2012

Автентични маски на изложба

Традиционално напладне во салонот на ЦК “Марко Цепенков” ќе биде отворена изложбата на маски, изработени од учениците од основните и средните училишта. Ќе бидат доделени и наградите за најдобро изработени автентични маски. Практично со изложбата, од околу 1000 маски, започнува карневалот “Прочка 2012”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza