reklama

reklama

reklama

,, Маратонците ...,, истрчаа во Гевгелија PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 253 пати.
КУЛТУРА
Недела, 26 Февруари 2012

,, Маратонците ...,, истрчаа во Гевгелија

Ансамблот на театарот имаше уште едно гостување, овој пат во Гевгелија. Ја одигра комедијата “Маратонците го трчаат почесниот круг” од Душан Ковачевиќ, во режија на Кирил Петрески. Гевгелиската публика уживаше во комичната игра и дијалозите на актерите.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza