reklama

reklama

reklama

Дерби Корзо - Бабуна PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 234 пати.
СПОРТ
Недела, 29 Април 2012

Трета лига

Дерби Корзо - Бабуна

Кулминираат возбудувањата во Третата лига - Југ. В недела (10ч.), во Тополчани се игра дербито меѓу водечкото Корзо и третата Бабуна од велешко Мартолци. Само победа гледа домашниот табор, предводен од претседателот Трајчески и секретарот Попов. Гостите се тврд орев со ново засилување, Левков од Напредок. Совладливи се, оти веруваме во себе, а збор ќе има и нападот со Тодоровски и Никовиќ - вели секретарот Попов. Одбран е предпладневен термин, навивачката група “Мајмуни” да биде на трибина. Хитот на сезоната заслужуваа поддршка, оти од  Петта лига стаса до Втора.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza