reklama

reklama

reklama

Фатен коњ в парк PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 269 пати.
ОКО
Недела, 29 Април 2012

Фатен коњ в парк

Комуналните редари во соработка со “Комуналец” фатија коњ, ослободен од  својот сопствник, што пасе низ зелените површини на градот. Луксузот да му ја извади ортомата и да го пушти животното да се храни на недозволено место, сопственикот ќе го чини најмалку 50 евра. Совесните граѓани ја алармирале службата на локалната самоуправа, а таа со редарите брзо го отстранила коњот од паркот. Дознаваме дека на сопственикот не му било првпат да му го извади оглавникот и да го пушти коњот слободно да шета по улиците, иако еднаш веќе бил  санкциониран.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza