reklama

reklama

reklama

ХУМАНОСТ ЗА ПРАЗНИКОТ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 314 пати.
Сабота, 11 Ноември 2017

Ротари клуб

6

Традиционален хуманитарен уметнички хепенинг за 3-ти Ноември - Денот на ослободувањето на Прилеп организира Ротари клубот. Младите уметници пред ЦК "Марко Цепенков" цртаа во знак на одбележување на празникот. Делата ќе се продаваат на свеченоста за 10 годишниот роденден на клубот, а која в година ќе се слави.

- Собраните средства ќе се донираат за основното училиште во селото Заполжани - изјави Бранко Јованоски, претседател на Ротари клубот.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

489

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza