reklama

reklama

reklama

ЗА КОГО ЖАЛИ ПРИЛЕП? PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 296 пати.
Сабота, 02 Декември 2017

2

Како во случаи на прогласена државна жалост, веќе три дена македонското знаме е на половина копје закачено на јарболот во центарот. Се вее и никој од државните институции  мува не го лази. Не реагира никој, нему текнува нико му да ги алармира надлежните да го вратат симболот на државата на соодветното место, на врвот од столбот од дваесетина метри.   Сите се поклонуваат на знамето, сите стојат мирно на интонирањето на химната, ама никаде ги нема платените за откривање на дефектите на опремата што ја одбележува државноста и интегритетот на земјата. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza