reklama

reklama

reklama

СМРТ КРАЈ ПОЖАР PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 185 пати.
Недела, 03 Декември 2017

Шеесет и петгодишен работник во механичарска работилница починал додека поправал автомобил. Според МВР, Ѓ.А.(65), додека вршел поправка на патничко моторно возило Сеат Толедо со прилепски таблички, сопственост на С. Д., од непознати причини избувнал пожар во возилото. Ѓ.А. се обидел со црево да го изгаси погнот, но паднал во безсознание. Итната помош го пренесла во Медицински центар каде била констатирана смрт.   

Противпожарна екипа го изгаснала пожарот.

Според МВР, извршените разговори дознаено дека починатиот боледувал од срце. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza