reklama

reklama

reklama

ВЕТЕРАНОТ ТРЕТ ВО КОРЧА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 51 пати.
Недела, 31 Декември 2017

Параглајдерство

Има спортисти на кои возраста не им е хендикеп, туку предност. Искусниот параглајдерист Миле Јованоски, ветеран, не се задоволува само со улогата селектор, туку е и натпреварувач кој собира трофеи. На последниот Меѓународен турнир во Корча, Албанија, го освои 3 место во прецизно слетување, во конкуренција на 50 пилоти.

На пиедесталот беше во друштво со Нејчеб од Бугарија и Губедини од Косово.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza